top of page

4 Başlıkta Satış Arttırıcı Amazon Ürün Fotoğrafları

Güncelleme tarihi: 18 Nis 2022Bir çok satıcı farkında değil ama ürün fotoğrafları milyon dolarlık çoğu işletmenin gizli silahıdır. Yeni Amazon satıcılarının ilk ürünlerini piyasaya sürmek için bunca zaman ve para yatırıyor fakat fotoğraflar için biraz kolaya kaçıyor ve gerekli önemi vermediğini görüyorum. Yeni satıcıların yaptığı en önemli hatalardan biri de budur. Unutmayın ki ürün fotoğrarları sizi marka yüzünüzdür. Siz markanıza değer verirseniz, müşteriler de değer verecektir. Okuyucularınız, blogunuza üye olmak ve kişisel profil sayfasına sahip olmak için kolayca üye olabilirler. Kaliteli ürün fotoğrafları satış etkisinde inanılmaz bir güce sahiptir. E-Ticaret pazarlarında rekabet çok güçlü olduğu için ürününüzün daha öne çıkması ve alışveriş yapanların daha fazla dikkatini çekmesi gerekiyor. Amazonda işinizi büyütmenize ve rekabette öne çıkmanıza olanak sağlayacak 4 farklı ürün fotoğraf türü vardır.1. İnfografik


Amazonda ürünlerinizi liste açıklamlarınızı, anahtar kelimelerinizi ayarlamak bunlar için zaman harcamak sizi ön plana çıkarmanın sırları olabilir. Fakat bir çok müşteri listenizi okumakla uğraşmaz bunun yerine fotoğrafları incelemeye çalışır ürünü daha iyi anlayabileceği farklı fotoğraflar arar.


İnfografiler yüksek geri dönüşüm sağlayan ürün fotoğraflarının gizli silahlarıdır. Ürünlerinizin en iyi yönlerini anlatmakla kalmaz, onun faydalarını ve özelliklerini müşterilerinize aktarır. Bu sebeple müşterileriniz sizin uzun açıklamalarınızı okumak istemezse, ihtiyacı olduğu bilgilere fotoğraflar sayesinde ulaşacaktır.


Bazen ürününüzün özelliklerini kelimelerle anlatamayabilirsiniz bu sebeple infografiler müşterilerinize bunu ifade etmenin en güzel yollarından biridir.


2. Rakip Karşılaştırma Tablosu


Amazon' yeni satıcı sayısı her geçen gün çok daha yüksek seviyelere ulaşıyor. Her gün binlerce ürün piyasaya sürülüyor. ve rekabet artıyor. Herkesle aynı ürünü piyasaya sürüldüğü hızlı üst sıralara yükseldiği günler geride kaldı. Artık ürünlerde fark yaratmanız gerekiyor..

Ürününüzün daha iyi özelliklerini rakiplerinizin önüne geçmek için rakip karşılaştırma tablosu kullanarak gerçekleştirebilirisiniz.

Rakibinizle aynı ürünü satıyorsunuz fakat sizin daha iyi özelliğini göstermiyorsunuz.

Diğer rakiplerinizin müşterilerinin yaşadığı ürün sorunlarını siz kendi ürünlerinizde bunu düzeltmişseniz bunu mutlaka anlatmanız gerekiyor.


Karşılaştırma tablosu aslında bir nevi karar verme tablosudur. Müşteriler bu tabloyla sizin artı özelliklerinize bakarak satın alma kararını hızlandıracak ve SATIN AL butonuna yöneltecektir.
3. Yaşam Stili Fotoğraflar


Beyaz arka planlı ürün fotoğrafları, müşterilerin ürününüzü herhangi bir dikkat dağınıklığı olmadan yüksek çözünürlükte görmelerini sağladıkları için harikadır.

Ancak bAzı yaşam stli fotoğrafların kullanılması müşterinin ürününüze sahip olmasının nasıl bir his olacağını düşünmesini sağlar. Yaşam stili fotoğraflar, gündelik yaşam koşullarını fotoğrafınızla ilişkilendirir. Bu stil ürüne göre değişkenlik gösterir. Bazen bir model kullanımı, bazen bir el, bazen bir sahne yda doğal bir arka plan.


Yaşam Stili Fotoğraflar normal beyaz arka planlara göre daha fazla maliyet oluşturabilirler,. Çünkü bu tip bir çalışma çok daha fazla zaman ve emek ister.

14 görüntüleme0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör

Comments


bottom of page